ضرورت استفاده از محافظ گیمبال

ضرورت استفاده از محافظ گیمبال


در این مطلب ضرورت استفاده از محافظ گیمبال برای پهپاد ها و محصولات پروازی dji را توضیح خواهیم داد ، همانطور که میدانید پرنده های کمپانی dji ، اکثرا دارای گیمبالی سه محوره هستند (بجز پرنده اسپارک ) یک گیمبال سه محوره به شما این امکان را می‌دهد که لرزش را در سه محور مختلف حذف کنید.

انواع محور های گیمبال

این سه محور با نام‌های (پن) pitch، yaw (تیلت) و roll شناخته می‌شوند.

انواع محور های گیمبال

انواع محور های گیمبال

محور pitch

محور pitch ( یا همان حرکت تیلت ) به بالا و پایین شدن حرکت دوربین اشاره دارد؛ یک مثال خوب در مورد زمان کار با pitch، زمانی است که می‌خواهید اشیایی را که در حال سقوط هستند یا سوژه‌ای که از پله‌ها پایین می‌آید را تصویربرداری کنید.

محور yaw

محور yaw ( یا همان حرکت پن ) اشاره لرزش دوربین در محور سمت چپ و راست دارد؛ با آن شما می‌توانید تصاویر افقی بسیار نرم و بدون لرزشی را ثبت کنید.

محور roll

محور roll ( یا همان حرکت گردشی ) امکان ثبت تصویر از یک سوژه را با زاویه‌ی خارج از مرکز یا بدون تراز فراهم می‌کند؛ این 3 محور چرخشی تضمین می‌کنند که حرکت دوربین بدون در نظر گرفتن میزان حرکت‌های شما تثبیت می‌شود، به همین دلیل برای فیلم برداران عالی هستند.

ضرورت استفاده از محافظ گیمبال

این سه محور دارای موتورهایی بسیار ظریف و حساس برای حرکت خود هستند که برای اتصال به پرنده و برد اصلی، فلت هایی بسیار ظریف در انها بکار برده شده .

حال اگر هنگام جابجایی پرنده از مکانی به مکان دیگر از قفل گیمبال استفاده نشود در این جابجایی ها تکان هایی شدید به گیمبال و موتورهای آن وارد امده و سبب آسیب های گران و گاها جبران ناپذیری به پرنده شما میشود.

باید در مراقبت از دوربین پرنده بسیار دقت نمود ، به طوری که اگر ضربه بخورد ممکن است به سادگی آسیب دیده و یا کابل فلت آن پاره شود ، محافظ گیمبال جهت نگهداری و محافظت از دوربین برای خطرات احتمالی و تمیز نگه داشتن لنز دوربین از گرد وغبار و حشرات و …مورد استفاده قرار می گیرد.

کمپانی Dji برای محصولات خود همیشه ارزش قائل میشود و اکسسوری های بسیار متنوعی را برای نگهداری بهتر و ایمن تر از محصولات به بازار جهانی معرفی مینماید.

یکی از این اکسسوری ها محافظ گیمبال یا به اصطلاح معمول تر قفل گیمبال هست.

در ادامه بحث ضرورت استفاده از محافظ گیمبال؛ این محصول بسیار کارآمد و استفاده از آن ضروری هست و به نسبت سایر قطعات قیمت گرانی ندارد؛ این قطعه پلاستیکی کوچک میتواند از گیمبال مراقبت نماید ، در زمان هایی که از کوادکوپتر استفاده نمیکند ممکن است به صورت نا خواسته گیمبال و دوربین آن را دچار آسیب نمایید ، حال اگر زمانی که از پرنده استفاده نمی کند این قطعه را بر روی دوربین نصب کنید دیگر نگران آسیب های احتمالی و ضرباتی که ممکن است به دوربین مویک ایر اصابت کند نخواهید بود.

لازم به ذکر است که محافظ گیمبال از دوربین آن نیز محافظت کرده و در واقع به صورت ۲ کاربردی می باشد؛ در نظر داشته باشید حتما قبل از پرواز محافظ گیمبال رو از روی آن بردارید.

همچنین در صورتی که پرنده شما نیاز به تعمیر دارد میتوانید برای تعمیر با کارشناسان آتراتوس در تماس باشید.

شماره تماس : 05137600001

تعمیرات

تعمیر mavic air 2sتعمیر گیمبال مویک ایر 2sتعمیر گیمبال مویک ایر دو استعمیر مویک ایر 2sتعمیر مویک ایر دوتعمیر مویک ایر دو استعمیرات مویک ایر دوضرورت استفاده از محافظ گیمبال

1 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • با تعمیرات آنلاین آتراتوس؛ همین الان تعمیر کنثبت تعمیر