برگزاری دوره های دوره های مقررات هوایی و ایمنی پرواز

با اعطای مدرک رسمی و معتبر از سازمان هواپیمایی کشوری

 

 

تصویر از آخرین دوره برگزار شده در تاریخ 1398/07/24 در مشهد
_

فناوری پهپاد ایمنی پرواز و مقررات هوایی

چرا باید در دوره های ” فناوری پهپاد ایمنی پرواز و مقررات هوایی”  شرکت کنیم؟

دوره های یکپارچه فناوری پهپاد، ایمنی پرواز و مقررات هوایی حدود پنج سالست که به صورت یکپارچه و کشوری در استان ها و شهر های مختلف کشور تحت نظارت سازمان هواپیمایی کشور و اتحادیه صنایع هوایی و فضایی و شورای تامین استان ها و با حضور مستقیم اداره کل فرودگاه ها و دبیر کارگروه پهپادهای غیرنظامی کشور و شرکت های منتخب استان و مسوولین ذی ربط و خیل مشتاقان فناوری های نوین برگزار میگردد، یک آموزش جامع و همه جانبه برای تمامی کسانی است که میخواهند در زمینه پهپاد فعالیت داشته باشند .تا کنون بیش از ۱۶۳ دوره کشوری یکپارچه و بیش از ۷۳۰۰ محقق و علاقه مند ،گواهینامه حضور در این دوره ها را دریافت نموده اند که به اذعان کارشناسان دنیا یک رکورد محسوب می شود با اینکه شرکت در دوره های فناوری پهپاد برای عموم آزاد است اما بیشترین مخاطبین این دوره ها را گروه های زیر تشکیل می دهند :

  • 1- دانشجویان ، اساتید دانشگاه ، پژوهشگران ، محققین و علاقه مندان به حوزه های هوایی و کسب و کارهای دانش بنیان
  • 2- مدیران و کارشناسان صنایع و شرکت های دولتی و خصوصی (در حوزه های صنعت، معدن، عمران، کشاورزی، محیط زیست، برق منطقه ای و . . .)
  • 3- اعضای بیش از 393 اتحادیه فیلم برداران و عکاسان شهرستان ها (آتلیه داران) و فیلم برداران و عکاسان مجالس و مراسم
  • 4- متخصصان مراکز وابسته به صدا و سیما، سینما گران، فیلمسازان، مستند سازان و اصحاب رسانه و خبر
  • 5- نهادهای امدادی، هلال احمر، آتش نشانی، یگان های حفاظت محیط زیست، میراث فرهنگی، جنگلبانی و حراست ها
  • 6- نقشه برداران، متخصصان GIS، کارشناسان ثبت املاک و کاداستر، واحدهای GIS شهرداریها، بنیاد مسکن، نفت و گاز، آب و برق، سازمان نقشه برداری و سازمان جغرافیایی ن.م.

دوره های فناوری پهپاد یک دوره ساده که در آن مطالب تکراری بیان شود نیست بلکه یک راهنمای جامع و فشرده برای تمامی کسانی است که به نوعی با پهپاد سروکار دارند و یا میخواهند به این عرصه وارد شوند. مهمترین مواردی که میتوان برای لزوم حضور در این سمینارها برشمرد عبارتند از :  کسانی که به پهپادها علاقه مند هستند و می خواهند اطلاعات کلی در این زمینه ( ایمنی پرواز و مقررات هوایی ) کسب کنند با شرکت در این دوره میتوانند با انواع پهپادها اشنا شوند گونه های متفاوت عمود پروازها را تشخیص دهند و همچنین در زمینه مولتی روتورها به شناخت ساختار آنها، اجزا و زیرسیستم ها شامل انواع سنسورها و سنجشگرها، لیزر اسکنرها، سامانه های طیف سنجی و مغناطیس سنجی، ثقل سنجی و تشعشع یابی دست یابند . کلیه افرادی که به دنبال شناسایی فرصت های کسب و کار در حوزه فناورهای پهپادها هستند و یا به نوعی فکر ایجاد یک فعالیت اقتصادی مرتبط با حوزه پهپاد یا ایجاد استارت آپ را در سر می پرورانند نیز میتوانند با شرکت در این دوره ها با حوزه های مختلف کاری پهپاد شامل تصویربرداری هوایی، بازرسی خطوط انتقال برق و نفت و گاز، نقشه برداری هوایی، نظارت بر معادن و دپوها، اکتشاف، کود پاشی محلولی و سم پاشی مزارع، طیف سنجی حرارتی

و تشخیص آفات و تنش های آب و خاک و گیاهان، امداد و نجات، آتش نشانی، مدیریت بحران،  حمل بار و تبلیغات به وسیله پهپاد آشنا شوند .

شرکت کنندگان با اصول پرواز پهپاد ها، قوانین و مقررات پروازی و نکات ایمنی آنها و بیمه تخصصی پهپاد، آشنا می شوند تا پرواز با امنیت خاطر برای خود و دیگران داشته باشند. مقررات سازمان هواپیمایی کشوری و دستورالعمل های پروازی پهپادها، ارتفاع های مجاز پروازی، شرایط حمل و نقل پهپاد، شرایط استاندارد محیطی و رعایت نکات ایمنی جهت حفظ سلامتخلبان، انسانهای اطراف و خود دستگاه از مهمترین مواردی است که در این دوره عنوان می شود.

اگر با نحوه ثبت خلبان و پلاک پهپاد و اخذ مجوز پرواز و روند قانونی آن آشنا نیستید حتما در یکی از دوره های مقررات هوایی شرکت کنید ( ایمنی پرواز و مقررات هوایی ) روال ثبت کاربر و ثبت و پلاک پهپاد و فرایند قانونی اخذ مجوز پیش از هر پرواز مورد بسیار مهمی است که عموما عدم اطلاع کاربر آموزش ندیده از قوانین، موجب توقیف دستگاه و بعضا تشکیل پرونده قضایی میشود و عواقب امنیتی یا انتظامی به دنبال دارد. پیش از پرواز پهپاد حتما لازم است با نقشه راه ها و حریم های هوایی و کتابچه اطلاعات هوانوردی کشور(AIP) آشنا شوید و در مناطق پروازممنوع، پروازخطرناک ،پروازمحدود و مناطق، هشدارپرواز بدون اطلاع و کسب مجوز های لازم پرواز نکنید. عدم اطلاع از محدودیت ها و ممنوعیت های پروازی مناطق مختلف کشور  و پرواز در آن مناطق بدون اخذ مجوزهای لازم نیز میتواند برای شما عواقب جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد. در این دوره ها اصول مخابراتی و انواع فرستنده و گیرنده ها توضیح داده شده و عوامل اخلال و اختلال در پرواز پهپادها تشریح شده و در مورد جمرها توضیح داده می شود.

برگزاری کلاس های آموزشی

پرواز هلی شات

 برگزاری این دوره ها به صورت کلاس های خصوصی و عمومی توسط متخصصین شرکت پیشرو صنعت آتراتوس و با کمترین هزینه و بیشترین سود دهی و بار علمی و به تعداد هر چند جلسه به دلخواه متقاضی برگزار میشود

برای اطلاعات بیشتر با شماره 09151564186 تماس بگیرید

  • با تعمیرات آنلاین آتراتوس؛ همین الان تعمیر کنثبت تعمیر